خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
عینک افتابی اصل
نسیم آسایش لابی من
لوله استیل
سایت همسریابی
درباره فرش و قالی

درباره فرش

توضیحاتی درباره انواع فرش کاشان

درباره فرش و قالی

در این مقاله می خواهیم درباره فرش مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم که می توانید ان را مطالعه و مشاهده کنید و در صورتیکه اطلاعاتی درباره این زیر انداز ندارید ، توصیه می کنیم ادامه این مطلب را تا انتها بخوانید .


فرش یا زیر انداز
به عبارتی به هر زیر اندازی فرش گفته می شود . در فارسی فرش به معنی زیر انداز و در عربی به معنی پهن کردن است . اما شاید بپرسید که جرقه های اولیه برای تولید قالی از کجا شعله ور شد . باید گفت که انسان ها اولیه به خاطر اینکه مبور بودند روی زمین استراحت کنند ، نیاز به یک زیر انداز داشتند . چرا که زمین دارای سردی و سختی نامساعدی برای انسان ها بود . اولین زیر انداز هایی که انسان از ان استفاده کرد پوست و پشم حیوانات بود که کم کم جرقه های اولیه برای تولید فرش رقم خورد . انسان ها توانستند با استفاده از الیافی همچون نخ ابریشم ، پشم وپنبه بر روی دستگاهی به نام دار اولین قالی را ببافند . این را باید توجه داشته باشید که قالی با فرش دارای تفاوت است . همانطور که گفتیم به انواع زیر انداز یا به هر زیر اندازی فرش گفته می شود اما قالی نوعی از فرش می باشد .


قالی
یکی از انواع فرش یا زیر انداز قالی است . قالی نسبت به زیر انداز هایی همچون حصیر ف گلیم وگبه دارای زیبایی بیشتر و ظرافت بهتری است . در قالی از طرح های مختلف استفاده می شود که نمی توان از آنها در گلیم و گبه و حصیربافی استفاده کرد . به عبارتی طرح های قالی پیچیده تر و ظریف تر است . قالی را با استفاده از نقشه هایی که از پیش کشیده شده اند می بافند . این کار روی دستگاهی به نام دار قالی صورت می گیرد .
 
+ نوشته شده در دوشنبه 21 خرداد 1397 توسط سید عباس محمدی |